IMG-LOGO

نصب سنگ نما به روش خشک در اقصی نقاط ایران

این سرویس در تمام شهر های اطراف نیز قابل ارائه است.

برای قیمت دقیق نیاز است که پروژه از نزدیک بازدید شود با این حال برای دریافت پاسخ سوالات خود می توانید تماس بگیرید و یا روند قیمت گذاری را بخوانید.
حتما در ادامه صفحه توضیحات سرویس را بخوانید

SKU: JAK-01 دسته بندی: نظافتی

نصب سنگ نما به دلایل مختلفی انجام می‌شود. ممکن است سنگ‌های ساختمان شما تا حدودی تخریب شده و نیاز به نصب سنگ نما با چسب یا به روش‌های دیگر وجود داشته باشد.

شماره تماس 09058473491

همین طور در شرایط تازه ساخت بودن ساختمان و پس از انتخاب سنگ، مراحل نصب آن باید به وسیله تیم‌های حرفه‌ای انجام شود.

از آن جایی که روش ساختمان سازی در سال های اخیر متحول شده است، اجرای نمای ساختمان نیز به روش‌های کاملا مدرن و مهندسی شده، صورت خواهد گرفت. گروه تخصصی کاردک، در این زمینه خدمات خود را با قیمت مناسب و سطح کیفی ممتاز ارائه می‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید.

نصب سنگ نما به روش خشک در اقصی نقاط ایران

برای نصب سنگ نما روش‌های سنتی وجود دارد که در حال حاضر نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما چیزی که در دنیای مدرن ساختمان سازی امروزی باید مورد توجه قرار داد، به کار بردن تکنیک‌های جدید و مبتنی بر مهندسی جدید است که می‌تواند در عین کارایی بالاتر، عملکردی بهتر نیز برجای بگذارد. گروه تخصصی کاردک برای نصب سنگ نما، روش خشک را پیشنهاد داده و با استفاده از تکنیک‌های کاملا جدید از این روش بهره برداری مثبت می‌نماید.

در روش نصب سنگ نما بدون ملات و کاملا خشک، نیازمند افراد متخصص و حرفه‌ای هستیم تا این فرآیند را با دقت و ظرافت و جلوه کاملا ایده آل، به انجام برسانند. از این جهت توصیه می‌کنیم که در صورت تمایل به نصب سنگ نما به روش خشک، حتما از یک تیم تخصصی در زمینه نصب سنگ نما، کمک بگیرید.

تصویر: برای نصب سنگ نما باید مطالعه اولیه وضعیت نمای ساختمان و شرایط جغرافیایی به خوبی صورت بگیرد.

نصب سنگ نما به روش خشک

قاعدتا انتظار داریم که در نصب سنگ نما، از ملات و یا نوعی چسب که مخصوص این کار است، استفاده شود؛ اما در نصب سنگ نما به روش خشک با اصول دیگری مواجه خواهیم بود.

در نصب سنگ نما به روش خشک و بدون ملات، در بخش دیوار ساختمان، مهارهایی قرار داده می‌شود که سنگ‌ها روی این مهارها، جای خواهند گرفت. در حقیقت با اضافه شدن این مهارها، لایه نازکی فضای باز میان سنگ و دیوار وجود خواهد داشت.

همین طور پیچ و رولپلاک، یکی از بهترین تکنیک‌های نصب سنگ نما به روش خشک است که ماندگاری بالایی داشته و مقاومت زیادی در طول زمان از خود نشان می‌دهد.

تصویر نصب سنگ نما: نصب سنگ نما به روش خشک با استفاده از مهارهایی که بین دیوار و سنگ قرار داده می شود و پیچ و رولپلاک، صورت خواهد گرفت.

نصب سنگ نمای ساختمان

نصب سنگ نمای ساختمان می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت بگیرد. البته در نظر داشته باشید که این روش نصب، باید تطابق با وضعیت ساختمان، دیوار، نوع سنگ انتخابی و حتی شرایط جغرافیایی و آب و هوایی و البته سن بنا داشته باشد.

از این منظر، حتما باید پیش از انتخاب روش صحیح، نسبت به بررسی تخصصی وضعیت بنا اقدام شود. این کار را به دست یک تیم متخصص سپرده و اجازه دهید شرایط فعلی نمای ساختمان به خوبی تست شده و سپس بهترین روش برای اجرای سنگ نما روی آن، اعلام گردد.

در غیر این صورت ممکن است هزینه‌ای که بابت این کار صرف می‌کنید، خیلی زود به هدر رفته و ناچار به ترمیم و نوکاری دوباره باشید.

شاسی کشی، قلاب اسکوپ، به کار بردن سیم و مفتول، اجرای لقمه سنگ‌ها و حتی همان روش قدیمی چسب و ملات کاری، بسته به نوع بنا و شرایط آن، می‌توانند گزینه‌های پیشنهادی تیم‌های متخصص از جمله کاردک باشند.

نصب سنگ نما با چسب

نصب سنگ نما با چسب را باید حتما با چسب مخصوص سنگ انجام داد. متاسفانه به طرزی ناباورانه هنوز عده‌ای غیرمتخصص با استفاده از چسب‌های نامرتبط، اقدام به نصب سنگ نمای ساختمان‌ها می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود که بر اثر مرور زمان، بارش باران و یا آفتاب‌های تند، با کنده شدن و سقوط سنگ‌هایی از نمای ساختمان مواجه باشیم.

چنین چیزی علاوه بر این که به زشتی و نقص نمای ساختمان منجر می‌شود، می‌تواند به صدمات فیزیکی بر اشخاص نیز منتهی شود و در واقع فاجعه‌ای بیافریند.

بنابراین در صورتی که تشخیص بر استفاده از روش نصب سنگ نما با چسب باشد، لازم است که سنگ‌های با وزن و ابعاد مناسب انتخاب شده و چسب کاملا حرفه‌ای و مناسب سنگ نیز برای این منظور، مورد کاربرد قرار بگیرد.

اما با این همه در نظر داشته باشید که عمر چسب، حتی قوی‌ترین آن نیز محدود بوده و پس از گذشت زمانی، کیفیت خود را از دست داده و باعث سقوط خواهد شد.

از این روی معمولا کارشناسان این حوزه تاکید می‌کنند که از روش جایگزین یا تکمیلی چون پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان استفاده شده و یا روش‌های دیگری که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، به کار گرفته شوند.

تصویر: نصب سنگ نما با چسب یکی از روش های به نسبت قدیمی و سنتی است که باید از چسب مخصوص برای اتصال سنگ به بدنه نمای ساختمان استفاده شود.

نصب سنگ نما تراورتن

برای نصب سنگ نما تراورتن باید ابتدا محل نصب روی دیوار ساختمان را به خوبی پاکسازی کرده و به سطح صاف و یکنواخت برسید.

به طور نمونه هر گونه برآمدگی یا ترک خوردگی باید برطرف گردد، در غیر این صورت اجرای نصب سنگ نما تراورتن بسیار ضعیف خواهد بود و در کمترین زمان، با ریزش و نقص در آن‌ها روبرو خواهید بود.

در صورتی که سطح زیرین سنگ تراورتن یا سطح دیوار بیرونی ساختمان، حتی اندکی رطوبت داشته باشد، باید صبر کنید تا به خوبی خشک شود. حتی کمی رطوبت، نتیجه را تحت تاثیر منفی خود قرار خواهد داد.

پس از این مرحله نیز لازم است که روی نمای تراورتن، از سیلر استفاده شود تا محافظت کامل از آن به عمل آید. به خاطر داشته باشید که علی رغم زیبایی و جلوه سنگ تراورتن، این نوع نمای ساختمان دوام کافی ندارد و باید محافظت از این نما صورت پذیرد.

نصب سنگ نما بدون ملات

نصب سنگ نما بدون ملات از روش‌های نوین نصب سنگ نما به روش خشک محسوب می‌شود که تیم تخصصی کاردک در اجرای آن، تبحر داشته و در اقصی نقاط ایران، انجام می‌دهد.

نصب سنگ نما بدون ملات در حقیقت به عنوان یک روش بدون چسب و هرگونه ماده نگهدارنده دیگری انجام می‌شود و غالبا از پیچ و مهره برای اتصال سنگ روی دیوار، استفاده می‌گردد.

در نظر داشته باشید که در روش نصب سنگ نما بدون ملات باید انتخاب سنگ نمای ساختمان، حتما به وسیله کارشناس صورت بگیرد.

در غیر این صورت احتمال این وجود خواهد داشت که شما بدون داشتن تخصص کافی، نوعی از سنگ نمای ساختمان را انتخاب کنید که قابلیت نصب بدون چسب را نداشته باشد. این سنگ‌ها باید به اندازه کافی قطر داشته و امکان دریل  کاری آن‌ها بدون خراب شدن نمای سنگ و ضعیف شدن بنیاد آن، وجود داشته باشد.

در این روش یک فضای در حدود 30 تا 40 میلی متری بین سنگ و دیوار نمای ساختمان خالی می‌ماند که خود باعث دوام بیشتر نمای سنگی در مقابل تغییرات آب و هوایی خواهد شد. دلیل این امر آن است که در این حالت، فاصله لحاظ شده باعث می‌شود تا انبساط یا انقباض ناشی از تغییرات دمایی، موجب ترک خوردگی چسب یا ملات بین سنگ و دیوار نگردد. اما از آن جایی که در این روش از نصب سنگ نما بدون ملات باید خود سنگ سوراخ شود، مهارت بیشتری از سوی مجری کار، طلبیده می‌گردد.

از این روی توصیه می‌کنیم که حتما برای انجام این روش نصب سنگ نما، از تیم‌های تخصصی اجرای سنگ نمای ساختمان، کمک بگیرید.

تصویر: نصب سنگ نما بدون ملات را با استفاده از مهارهای سنگ یا پیچ و رولپلاک انجام داده و اتفاقا این روش دوام بسیار بالاتری در مقابل طول زمان و رفتارهای آب و هوایی دارد.

نصب سنگ نمای رومی با چسب

برای نصب سنگ نمای رومی با چسب باید حتما لایه زیرین آن، یعنی سطح بنا مورد بررسی و بازبینی کامل قرار گرفته و سپس نسبت به پاکسازی و صاف کردن کامل سطح، اقدام شود.

سپس نصب سنگ نمای رومی با چسب باید به وسیله چسب مخصوص سنگ صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که این نوع از نصب سنگ نما، بستگی زیادی با موقعیت جغرافیایی دارد و نمی‌توان آن را در حد منطقه‌ای انجام داد. بنابراین پیش از تصمیم به نصب سنگ نمای رومی با چسب، حتما با کارشناسان متبحر در این حوزه، مشورت داشته باشید.

نصب سنگ نما بدون داربست

عادت داریم که نصب سنگ نما با داربست انجام شده و پیش از شروع به کار، مقابل بنای ساختمان یک داربست کامل زده شود. این مستلزم صرف هزینه و دردسرهای نصب داربست است.

اما در الگوی جدید و حرفه‌ای نصب سنگ نما، متخصصان دانش آموخته این حوزه، از الگوی نصب سنگ نما بدون داربست استفاده می‌کنند. در این روش، افراد با داشتن تجهیزات و تخصص لازم، از طریق طناب‌های نگهدارنده، به نصب سنگ نما بدون داربست می‌پردازند. این مورد نزد افراد حرفه‌ای، باعث می‌شود که قدرت عمل بالاتری نیز داشته و این کار را با کیفیت بالاتری انجام دهند.

نصب سنگ نمای ساختمان در کرج

گروه تخصصی کاردک، به عنوان مجری سنگ نمای ساختمان در سراسر کشور، دارای کارنامه‌ای درخشان از نصب سنگ نمای ساختمان در کرج است.

نمونه کارهای کاردک حاکی از به کار بردن اصول جدید نصب سنگ نما و روش‌های مدرن و با کیفیت بالا و ماندگاری قابل توجه است. لازم به یادآوری مجدد است که نصب سنگ نما، باید با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر، میزان بارش، میزان وزش باد و غیره صورت بگیرد.

تمام این موارد در نصب سنگ نمای ساختمان در کرج نیز مورد توجه قرار گرفته و با توجه به آن‌ها نوع سنگ و روش نصب آن، انتخاب می‌گردد. در غیر این صورت احتمال هزینه‌های آتی و جبرانی بابت مرمت دوباره نما، وجود خواهد داشت.

تصویر: گروه کاردک در زمینه نصب سنگ نما در اقصی نقاط کشور و نیز نصب سنگ نمای ساختمان در کرج فعالیت حرفه ای و با سابقه درخشان دارد.

نحوه نصب سنگ نمای ساختمان

نحوه نصب سنگ نمای ساختمان با توجه به وضعیت پایه‌ای بنا، انتخاب می‌شود. این مورد چیزی نیست که بتوانیم بدون بررسی و مطالعه اولیه صورت دهیم. در صورتی که تمایل به ترمیم نمای ساختمان خود داشته و یا در مراحل تکمیلی ساخت، نیازمند تکمیل نمای ساختمان با نصب سنگ نما هستید، گروه تخصصی کاردک این اجرا را به شکلی حرفه‌ای و مبتنی بر روش‌های نوین، به انجام می‌رساند.

گاهی اوقات نحوه نصب سنگ نمای ساختمان باید به همان روش سنتی، استفاده از ملات و چسب باشد و در بعضی موقعیت‌ها، می‌توان به سراغ روش نوین پیچ و رولپلاک رفت.

نصب سنگ نما بدون استفاده از داربست، می‌تواند اجرای آن را به شکلی حرفه‌ای و سریع‌تر به پایان برساند. به علاوه در این حالت، مزاحمت‌های نصب داربست و جمع کردن آن نیز وجود نخواهد داشت.

سخن پایانی

برای نصب سنگ نما به روش خشک در اقصی نقاط کشور، باید انتخاب سنگ به درستی صورت گرفته و پس از آن نیز اجرا به شکلی حرفه‌ای انجام پذیرد. شما می‌توانید در همین حین از تعبیه سیستم نورپردازی در نمای ساختمان نیز بهره برده و جلوه زیباتری برای آن به وجود بیاورید.

به یاد داشته باشید که بهترین روش نصب سنگ نما ساختمان، بسته به محل ساختمان، سن بنا، کیفیت سطح نما و نوع سنگ انتخابی خواهد داشت. کاردک در این زمینه مشاوره‌های لازم را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

AVATAR
کاردک

سوال، نظر و یا انتقادی برای این سرویس دارید با ما در میان بگذارید، کاردک به همه نظر ها پاسخ خواهد داد.

افزودن نقد و بررسی

آدرس ایمیل شما برای هیچ کس نمایش داده نمی شود .

امتیاز شما

سرویس های مرتبط