IMG-LOGO

بازسازی و ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران

این سرویس در تمام شهر های اطراف نیز قابل ارائه است.

برای قیمت دقیق نیاز است که پروژه از نزدیک بازدید شود با این حال برای دریافت پاسخ سوالات خود می توانید تماس بگیرید و یا روند قیمت گذاری را بخوانید.
حتما در ادامه صفحه توضیحات سرویس را بخوانید

SKU: JAK-01 دسته بندی: نظافتی

مواردی که در این سرویس می خوانید ...


بازسازی و ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران

مشکلات زیادی می تواند زمینه ساز بازسازی و ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران باشد. مرور زمان، بارش برف و باران، آلودگی هوا، تغییرات آب و هوایی و ... از این جمله هستند. به این شکل نیازمند بازسازی و زیباسازی نمای ساختمان از طریق شستشوی نما، رفع لق شدگی و نصب سنگ نمای ساختمان، تعویض سنگ نما، نورپردازی و ... هستیم. تیم کاردک ارائه دهنده خدمات بازسازی و ترمیم نمای ساختمانی، این خدمات را به صورت گسترده در سراسر کشور ارائه می کند. به علاوه شما می توانید با قیمت توافقی و حتی پرداخت اقساط، این خدمات را از کاردک دریافت کرده و از ساختمان مستهلک فعلی خود، نمایی مدرن و جذاب خلق کنید.

در کاردک پس از بررسی وضعیت فعلی ساختمان، بهترین پیشنهاد بابت نوسازی و ترمیم و بازسازی نمای ساختمان به مشتری ارائه خواهد شد. ما بی واسطه و به طور مستقیم با مشتری در ارتباط هستیم و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود نخواهد داشت. به علاوه در کاردک خدمات ترمیم و بازسازی نمای ساختمان با قیمتی عالی به همراه بهترین کیفیت کار ارائه شده و تیم‌های مجری کاردک، تمام کننده‌ای تمام عیار هستند؛ به این معنا که از صفر تا 100 کار را با کیفیت، دقت و سرعت عمل به انجام می‌رسانند و بی‌نقص به مشتری تحویل می‌دهند.

کاردک علاقه مند به نوسازی تمامی ساختمان‌های سراسر کشور و زیباسازی آن‌ها بوده و هر گونه همکاری با کارفرما جهت اجرای پروژه‌های بازسازی را در سیاست‌های خود جای داده است.

همیشه می‌توان تعویض سنگ نمای ساختمان را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام داده یا برای تعویض و ترمیم، به سراغ تکنیک‌های جدید و کاملا مستحکم رفت. متاسفانه در این حوزه، یعنی بازسازی نمای بیرونی ساختمان در تهران چیزی که در نهایت به چشم می‌آید، نمایانگر ماهیت واقعی انجام کار نخواهد بود. به طور مثال ممکن است سنگ نمای ساختمان شما به شکلی سنتی و تنها با ملات و چسب در جای خود محکم شده و این از دور عالی به نظر برسد. اما گذشت زمان مشخص خواهد کرد که چنین نوعی از اتصال، دوام کافی ندارد و باید تیم مجری از پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به جای آن استفاده می‌کرد. به این شکل هزینه بازسازی نمای ساختمان بیشتر شده و به طور کلی کلاف کار پیچیده‌تر می‌شود. از این جهت جای دارد که اطلاعاتی نسبی در خصوص نحوه ترمیم نمای ساختمان و شکل زیباسازی آن و سایر نکات مربوط به این حوزه داشته باشید.

بازسازی نمای بیرونی ساختمان

زمانی که عمر مفید نمای یک ساختمان رو به پایان بوده و به هر دلیل افت و تخریب آن آغاز می‌شود؛ این به شکل یک دومینو پیش خواهد رفت. با لق و شل شدن اولین سنگ، سنگ‌های بعدی نیز لق شده و ریسک افتادن آن‌ها را نیز خواهیم داشت. از طرفی دیگر در صورتی که یک سنگ سقوط کند، با بارش نخستین باران، ملات زیر آن آب خورده و نفوذ آب به دیواره را خواهیم داشت. این باعث می‌شود که در عملیات ترمیمی، نیاز به گچ کاری و بازسازی عمیق‌تری باشد. از این جهت هر آن قدر که دیرتر به بازسازی و ترمیم نمای ساختمان اقدام کنید، به لحاظ حجم کار و هزینه در شرایط بدتری قرار خواهید داشت.

با توجه به گران بودن قیمت ساخت و ساز در زمان فعلی و احتمالا سال‌های آینده، نوسازی کامل به شکل تخریب و ساخت مجدد ساختمان‌ها، امری بسیار پرهزینه خواهد بود و پیش بینی می‌شود که بیشتر مالکان ساختمان‌های به نسبت فرسوده به سمت بازسازی و عملیات ترمیمی ساختمان قدم بردارند. اما زمانی که تصمیم به شروع بازسازی و ترمیم نمای ساختمان در تهران می گیرید، باید به شکلی حرفه‌ای به آن وارد شده و از سطحی کاری و خرج کردن بیهوده که بازدهی قابل توجهی نداشته باشد، پرهیز کنید. بازسازی نمای بیرونی ساختمان را می‌توان به چندین فاز بخش بندی کرد:

در نگاه نخست باید یک بررسی میدانی و حرفه‌ای نسبت به وضعیت نمای ساختمان صورت گرفته و جنس نما، نوع سنگ به کار رفته، تعداد سنگ، ابعاد آن‌ها، ارتفاع ساختمان، موقعیت جغرافیایی آن و ... تعیین شوند. این موارد شاید به ظاهر چندان اهمیت نداشته باشند، اما در واقع تعیین کننده بسیاری چیزهای دیگر در ادامه خواهند بود.

تصویر: بازسازی نمای بیرونی ساختمان در تهران شامل نصب سنگ های افتاده نما، شستشو و تعویض سنگ و زیباسازی و غیره خواهد شد.

پس از آن باید تعیین شود که آیا قصد تعویض سنگ‌ها یا سرامیک نمای ساختمان را دارید یا خیر؟ شما با طیف گسترده‌ای از سنگ و سرامیک و نیز آجر برای به کار بردن در نمای ساختمان خود مواجه هستید. در این مرحله باید به کمک تیم مجری کار، تصمیم بگیرید که آیا قرار است همان سنگ‌های قبلی را مورد شستشو و ترمیم قرار داده یا به کلی سنگ‌های جدید و طرح جدیدی برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. گاهی اوقات به قدری سنگ‌های نمای ساختمان کهنه و فرسوده شده‌اند که حتی شستشو و سایر روش‌ها نیز بر آن‌ها کارگر نبوده و به راستی نیاز به تعویض سنگ نمای ساختمان در تهران پیش می‌آید.

شما ممکن است سنگ نمای تراورتن یا گرانیت را انتخاب کنید. همین طور سنگ‌های گرانیت گنیس یا سنگ مرمر نیز در نمای ساختمان‌ها بسیار زیبا به چشم می‌آیند. به هر ترتیب هر یک از این سنگ‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند که با در نظر گرفتن آن‌ها، می‌توانید انتخابی صحیح و مطابق نظر خود داشته باشید.

در گام بعدی از بازسازی نمای بیرونی ساختمان در تهران باید به سراغ نوع نصب سنگ‌های نما یا محکم سازی آن ها بروید. پیشنهاد قطعی و اصلی تیم کاردک، استفاده از پیچ و رولپلاک به جای ملات کاری سنگ های نمای ساختمان خواهد بود. به این شکل دوام نمای ملک تضمین شده و دیگر ریسکی بابت سقوط و ریزش یا حتی لق شدگی‌های جزئی وجود نخواهد داشت.

در بازسازی نمای بیرونی ساختمان تهران باید بخشی را نیز به تعویض شیشه‌ها و حتی قاب پنجره‌ها اختصاص دهید. اگر شما تصمیم به بازسازی و به نوعی نوسازی نمای ساختمان خود گرفته‌اید، تنها تمرکز بر سنگ نما، اشتباه بوده و شیشه‌ها و پنجره‌ها در قالب آن، شکل ناخوشایندی به خود خواهند گرفت. از این جهت لازم است که حتما به فکر تعویض پنجره‌ها یا شیشه‌ها و حداقل به نوعی جلوه بخشیدن به آن‌ها باشید.

بخشی از بازسازی نمای بیرونی ساختمان در تهران نیز به شستشو و نظافت آن مربوط می‌شود. در حقیقت اگر وضعیت نمای ساختمان شما به شکلی است که تصمیم به ترمیم سنگ‌های نمای فعلی گرفته و قصد کندن سنگ ها و به کار بردن سنگ‌های جدید را ندارید، پس از انجام محکم کاری، نوبت به شستشوی نمای ساختمان می‌رسد. به یاد داشته باشید که عدم شستشوی به موقع و سالیانه سنگ نمای ساختمان، مانند یک کاتالیزور در فرسودگی و کهنگی آن عمل خواهد کرد. به شکلی که شاید پس از گذشت چندین سال حتی شستشوی قوی نیز نتواند جلوه و جلای لازم را به نمای ساختمان شما بازگرداند.

تصویر: شستشوی نمای ساختمان بخش مهمی است که حتما باید در بازسازی نما به کار گرفته شود.

سنگ نمای ساختمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

زمانی که قصد انتخاب یک سنگ نمای ساختمان جدید را دارید، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1. جذب آب کمترین حد را داشته باشد

در صورتی که ضریب جذب آب سنگ نمای ساختمان بالا باشد، در مقابل بارش باران و برف (به ویژه بارش‌های اسیدی)، مقاومت کمی خواهد داشت.

  1. مقاومت مناسب و بالای سایشی داشته باشد

در صورتی که مقاومت سایشی سنگ نمای ساختمان پایین باشد، بسیار زودتر از حد انتظار دچار فرسودگی خواهد شد.

  1. مقاومت حرارتی کامل داشته باشد

سنگ‌های نمای ساختمان باید در مقابل تغییرات دمایی چون گرما و سرما کاملا مقاوم بوده و عکس العمل نداشته باشند.

  1. نسبت به تابش اشعه‌های UV خورشید مقاوم باشند

بدیهی است که سنگ‌های نمای ساختمان در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند و این موضوع در ساختمان‌های بلند یا شهرهایی با موقعیت جغرافیایی خاص، به مراتب بیشتر دیده می‌شود. بنابراین باید مقاومت مناسبی نسبت به اشعه UV وجود داشته باشد.

  1. فاقد هر گونه ترک یا ریسک آن باشد

سنگ‌های نمای ساختمان باید از ساختار یکپارچه تشکیل شده و هیچ گونه ترک یا ریسک ترک خوردن در آن‌ها وجود نداشته باشد. این ترک خوردن در زمان نصب (به ویژه در صورت انجام پیچ و رولپلاک) یا پس از آن مساله‌ساز بوده و کل پروژه را تخریب خواهد کرد. به طور معمول نباید در ساخت سنگ از مواد رنگی استفاده شود، زیرا این ریسک ترک خوردن را به شدت بالا خواهد برد.

تصویر: در انتخاب سنگ نمای ساختمان دقت کافی به خرج دهید تا تطابق کامل با استانداردهای منطقه ای لازم داشته باشد.

هزینه بازسازی نمای ساختمان

هزینه بازسازی نمای ساختمان در تهران بستگی مستقیم به عملیات اجرایی دارد که در بازسازی آن صورت می‌گیرد. به طور نمونه هزینه بازسازی نمای ساختمان برای تنها رفع لق شدگی و محکم سازی نمای ساختمان متفاوت از هزینه‌ای است که باید بابت تعویض سنگ‌های نمای ساختمان و نصب کاملا مجدد آن‌ها بپردازید. همین طور در صورتی که مایل به تعویض چهارچوب پنجره ها یا حداقل نوسازی شیشه‌ها باشید، هزینه جداگانه‌ای برای آن خواهید داشت. شستشوی نمای ساختمان، نورپردازی نما و ... نیز از سایر مواردی است که در بحث هزینه بازسازی نمای ساختمان جای می‌گیرند.

به هر ترتیب در شرایطی که تصمیم به نوسازی و ترمیم نمای ساختمان خود در تهران گرفته‌اید، بهتر است تمامی فاکتورهای موثر در این زمینه را وارد کار کرده و به یکباره کل نما را به هر لحاظی نوسازی کنید. ناقص انجام دادن این کار باعث می شود که باز در آینده ای نه چندان دور، با مشکلاتی در خصوص استحکام، دوام و زیبایی نمای ساختمان خود روبرو باشید. از این رو پس از یک بررسی اولیه نسبت به وضعیت نمای ساختمان، تمامی توصیه‌های تیم مجری بابت نوسازی، ترمیم و زیباسازی نمای ملک خود را لحاظ کرده و با توجه به این توصیه‌ها، بهترین الگوی ترمیمی و نوسازی را در پیش بگیرید.

در برخی موارد دیده شده است که مالک ساختمان به دلیل کاهش هزینه‌های خود، تنها به ملات کاری دوباره سنگ‌های افتاده نمای ساختمان اکتفا کرده و این ریسک را به وجود می‌آورد که در آینده‌ای نه چندان دور، دوباره بخش دیگری از سنگ‌های نمای ساختمان دچار ریزش شوند. به این ترتیب یک سیکل باطل و بیهوده از ترمیم نما ایجاد می‌شود که با محکم کاری بخشی از سنگ‌ها، همچنان باید نگرانی بابت ریزش باقی آن‌ها و حتی ریزش دوباره سنگ‌های ملات کاری شده فعلی، داشته باشیم. از این روی بهتر است پس از این که تصمیم خود برای ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران را گرفتید، یک پکیج کلی از نوسازی، بازسازی و زیباسازی را انتخاب کرده و به کلی از جلوه ساختمان خود، چیزی نو و تازه متولد کنید.

هزینه‌های ساخت و ساز در شهرهایی به ویژه چون تهران، بسیار بالا است و اگر شما بتوانید با یک چندم هزینه ساخت یک ساختمان جدید، ساختمان فعلی و قدیمی خود را بازسازی کرده و از آن چیزی جذاب و شیک به وجود بیاورید، بهترین حرکت اقتصادی را انجام داده‌اید.

تصویر: هزینه بازسازی نمای ساختمان در تهران بسته به نوع سنگ نمای انتخابی و پکیج انتخابی مشتری خواهد داشت.

ترمیم نمای ساختمان

ترمیم نمای ساختمان در تهران شامل تکنیک‌ها و ترفندهای مختلفی است که هر یک در بخشی از نما کارایی دارند. پیش از هر چیزی باید شکل نمای ساختمان و سازه آن را در نظر بگیریم. اگر نمای ساختمان شما ترکیبی از سطوح و دیوارهای صاف، با تعدادی پنجره در آن است، عملیات ترمیمی به سادگی بیشتری صورت گرفته و احتمالا تنها به محکم سازی یا تعویض سنگ نمای ساختمان و تعویض پنجره ها و احتمالا قاب آن‌ها، منتهی خواهد شد.

اما مدل دیگری را در نظر بگیرید که با یک ساختمان ساخته شده به سبک رومی روبرو هستیم. در این بخش نوسازی ستون‌ها، قوس‌ها و غیره نیز در دستور کار قرار می‌گیرند. لازم است که تمام مراحل ترمیم و نوسازی بخش دیوارهای بنا، روی ستون‌ها، قوس و هلال‌ها و ... انجام شود.

اگر ساختمان دارای بالکن باشد، با مدل های مختلف نرده‌های فلزی یا سنگی رومی و ... روبرو هستیم. بسته به این که بالکن‌ها از کدام مدل باشند، ترمیم نمای ساختمان در این بخش به شکلی متفاوت انجام خواهد پذیرفت. به طور مثال در بخش ترمیم نمای ساختمان در بالکن با نرده‌های فلزی، می‌توان به رنگ زدن مجدد نرده‌ها اکتفا کرد و یا اگر مایل به تغییر ترکیب آن‌ها هستیم، به کلی نرده‌ها جدا شده و نرده‌های جدید با الگوی شیک تر و به روزتری نصب شوند.

تعویض سنگ نمای ساختمان

تعویض سنگ نمای ساختمان در تهران به دو شکل متفاوت انجام می شود. ممکن است سنگ‌های نمای ساختمان شما به قدری کهنه شده باشند که شستشو و محکم سازی آن‌ها کارایی نداشته و نیاز به تعویض سنگ نمای ساختمان باشد. در این صورت می‌توانید دوباره سنگ‌هایی مشابه سنگ‌های قبلی خریداری کرده یا به خرید سنگ‌هایی جدید با طرح و مدل تازه روی بیاورید.

اگر تصمیم به یک تغییر اساسی در ظاهر ساختمان خود دارید، با خرید سنگ‌های جدید و متفاوت، نمای ساختمانی جدید خواهید داشت و طوری به نظر می‌رسد که گویی به کلی بنایی جدید و تازه برپا شده است. اما اگر همچنان علاقه مند به همان الگوی سابق هستید، با خرید سنگ نمای مشابه، می‌توانید تنها نوسازی را انجام دهید.

به هر ترتیب در هر دوی این الگوها، محکم‌سازی حرفه‌ای و استاندارد سنگ‌های نمای ساختمان اهمیت دارد و قرار دادن سنگ‌ها با چسب و ملات، به هیچ وجه پذیرفته نیست. کاردک در اکثر مواقع پیچ و رولپلاک سنگ نما در تعویض سنگ نمای ساختمان پیشنهاد کرده و این روش را برای محکم سازی دائمی و از بین بردن کلیه ریسک‌های ریزش و سقوط سنگ‌ها را عالی می‌داند.

تصویر: برای تعویض سنگ نمای ساختمان در تهران بهتر است بهترین و جدیدترین سنگ نما را انتخاب کرده و چیزی جدید و تازه خلق کنید.

بازسازی نمای سنگی

بازسازی نمای سنگی در تهران شامل مراحل مختلفی می‌شود که هر یک باید با دقت و مهارت کامل انجام پذیرد.

ابتدا لازم است که کلیه گرد و غبار و آلودگی‌ها پاکسازی شده و در صورتی که فلزات محل اتصال، دچار زنگ زدگی و غیره هستند، تمام این موارد برطرف شده و در شرایط لازم، تعویض گردند. آلودگی هوا در تهران همیشه در سطح بالایی است و آلاینده‌ها خیلی زود روی نمای ساختمان می‌نشینند.

در بیشتر مواقع پیچ و رولپلاک در بازسازی نمای سنگی بهترین پیشنهادی است که می‌تواند به استحکام دائمی سنگ بنا کمک کند. اما اگر به هر علتی همچنان به کار بردن ملات گزینه اول باشد، باید این ملات به خوبی تهیه شده و حتما از ماسه‌های شسته شده و بدون هیچ گونه ناخالصی در آن‌ها استفاده گردد. همچنین نصب قرنیزهای شیب‌دار با شیب رو به جهت داخل، باعث می‌شود که در زمان بارش ها، نفوذ آب به ملات و بخش پشتی سنگ‌های نمای ساختمان را نداشته باشیم.

در نهایت بندکشی سنگ‌های نمای ساختمان در این الگو بسیار حائز اهمیت است و بدون آن، مراحل کار ناقص خواهد ماند. همین طور اسکوپ سنگ نمای ساختمان باید حتما به شکلی حرفه‌ای انجام شده و بازسازی نمای سنگی به این شکل تکمیل می‌شود.

نکته: بهترین زمان برای بازسازی نمای سنگی فصل‌های گرم سال و به ویژه تابستان است. در این موقع از سال رطوبت کمی داریم و احتمال بارش نیز در حداقل خود قرار دارد. با این همه اگر فصول سرد سال را برای بازسازی نمای سنگی انتخاب کرده‌اید، باید در انتخاب ملات و به ویژه سیمان با گرمای هیدراته بالا، دقت کرده و این نوع را انتخاب نمایید.

در بازسازی نمای سنگی باید کلیه ایرادات رفع شود. سنگ‌های ترک خورده، تعویض گشته و سنگ‌های افتاده، مجدد نصب گردند. همین طور کلیه سنگ‌ها محکم سازی شده و در نهایت شستشو و نظافت کامل، به انجام برسد.

زیباسازی نمای ساختمان

زیباسازی نمای ساختمان در تهران را می‌توان در دسته بندی‌های مختلفی قرار داد. اگر تصمیم به یک تغییر کامل در بنای ساختمان خود دارید و می‌خواهید جلوه آن را به طور کلی تغییر داده و از آن چیزی منحصر به فرد و خاص به وجود بیاورید، مراحل مختلفی از زیباسازی نمای ساختمان پیش روی شما قرار خواهد داشت.

در زیباسازی نمای ساختمان گزینه‌های زیر را پیش رو داریم:

شستشوی نمای ساختمان

نخستین گزینه در زیباسازی نمای ساختمان را باید شستشوی نما بدانیم. برخی مواقع که به تازگی شستشوی نمای ساختمان انجام شده باشد، حتی یک شستشوی با آب نیز کفایت خواهد کرد؛ اما اگر مدت زمان زیادی از آخرین بار نظافت نمای ساختمان شما سپری شده، حتما باید شستشو با مواد مخصوص صورت بگیرد. به این منظور شستشوی نمای ساختمان با طناب و بدون داربست در تهران بسیار کارآمد بوده و به خوبی توسط تیم کاردک ارائه می‌شود. به این ترتیب نمای فعلی ساختمان شما، جرم‌گیری شده و سنگ‌های آن جلوه نخستین خود را به دست می‌آورند.

تصویر: شستشوی نمای ساختمان یکی از بخش هایی است که در زیباسازی نما به کار می بریم.

واکس نمای ساختمان

گام بعدی مربوط به واکس نمای ساختمان یا پولیش آن است که باید به خوبی و با ظرافت و مهارت کامل انجام پذیرد. همچنین ساب نما باعث می‌شود که سنگ‌های کهنه و فرسوده، جلوه دوباره خود را به دست آورده و براق و نو به نظر برسند.

با استفاده از پولیش نما، می‌توان دوباره برق لازم را به نمای ساختمان بخشید و این جلوه بیشتری به وجود خواهد آورد. در نظر داشته باشید که ساب نما باید حتما به وسیله افراد متبحر و حرفه‌ای صورت بگیرد، در غیر این صورت ریسک صدمه وارد شدن به سنگ نمای ساختمان وجود خواهد داشت. به علاوه پولیش نمای ساختمان باعث می‌شود که سنگ‌های نما برای مدتی به حد زیادی در مقابل گرد و غبار و بارش باران برف، لایه محافظ ایجاد کرده و نفوذ آن چنانی از این عواملی بیرونی نداشته باشیم. در صورتی که سنگ نمای ساختمان را به خوبی پولیش بزنید، تا مدتی گرد و غبار و آلودگی‌ها روی آن‌ها جای نگرفته و جلوه خود را حفظ می‌کنند. این درست چیزی است که در پولیش زدن بدنه خودرو شاهد هستیم.

از این ها گذشته پولیش نمای ساختمان، موجب می‌شود که خراش‌های افتاده روی آن و آسیب‌های سطح (به جز ترک خوردن های عمقی)، برطرف شده و جلوه سنگ نمای ساختمان نو و کامل به نظر برسد.

نکته: در بخش پولیش کاری نمای ساختمان، نیازمند شستشوی اولیه و خشک شدن کامل نما هستیم و تنها در این صورت پولیش عملکرد لازم را خواهد داشت. تیم کاردک این موضوع را مد نظر قرار داده و قطعا پیش از انجام مراحل پولیش سنگ نمای ساختمان، نسبت به شستشوی اولیه و خشک کردن نما، اقدام می‌کند. توجه داشته باشید که این سه مرحله باید در پی یکدیگر انجام شوند و حذف هر مرحله، اجرای گام بعدی را با شکست مواجه می‌سازد.

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان نیز یکی از گام‌هایی است که برای زیباسازی نما می‌توان برداشت و اجرا یا عدم اجرای آن بستگی به نظر مشتری دارد. در شکل ساختمان سازی امروزی و با نگاهی به ساختمان‌های تازه ساخت و مجلل، بحث نورپردازی بیشتر خود را نشان داده و لزوم استفاده از آن برای زیباتر ساختن بنای ساختمان‌ها، مشخص می‌شود. در صورتی که مایل به نوسازی و به شکلی بازسازی نمای ساختمان خود هستید، لازم است که این بخش از کار را نیز در نظر داشته باشید.

نورپردازی نمای ساختمان بسته به شکل معماری بنای آن تعیین شده و باید نوعی از نورپردازی انتخاب شود که هماهنگی با شکل بنا داشته باشد. به طور مثال در ساختمان‌هایی با معماری و شکل نمای ساده و بدون هیچ گونه طرح و بیرون زدگی خاص، معمولا استفاده از نورپردازی خطی و به کار بردن شلنگ‌های نوری، کارآمد خواهد بود. اما در شکل ساختمانی چون بناهایی با سبک معماری رومی، نورپردازی تاکیدی و منطقه‌ای فوق العاده اثربخش است.

به هر ترتیب با انتخاب سبک نورپردازی، حتی ساده‌ترین آن، می‌توانید به نمای ساختمان خود جلوه‌ای عالی بخشیده و آن را به شکلی متفاوت از آن چیزی که قبلا بوده، به چشم آورید. نمونه‌هایی از نماهای بازسازی شده و زیباسازی شده به وسیله نورپردازی، ثابت می کند که چطور ساختمان‌های معمولی و قدیمی، با یک نورپردازی حرفه‌ای، ظاهری کاملا متفاوت پیدا کرده و حتی نمی‌توان چنین بنایی را از حالت قبلی آن تمیز داد.

باور داشته باشید که با یک نورپردازی حرفه‌ای، از ساختمان قدیمی خود، بنایی نو و امروزی می‌سازید و هر شب در تاریکی هوا با نگاه کردن به ارتفاع آن، لذت زیادی خواهید برد. البته انتخاب نورپردازی مناسب نیز اهمیت زیادی دارد و باید در نورپردازی، فاکتورهای برجسته نما، به خوبی مشخص شوند. به طور مثال اگر ساختمان شما دارای بالکن‌هایی رو به کوچه و خیابان است، در نورپردازی نیازمند برجسته‌سازی بالکن‌ها هستیم.

تصویر: با نورپردازی نمای ساختمان می توان از آن چیزی جذاب و فوق العاده متفاوت به وجود آورد.

ایجاد فضای سبز عمودی

ایجاد فضای سبز عمودی یکی از بهترین و تاثیرگذارترین نمونه‌های زیباسازی نمای ساختمان‌ها محسوب می‌شود. برای این کار الگوهای مختلفی پیش روی شما قرار دارند، به این ترتیب ممکن است بخواهید یکی از دیوارهای نمای ساختمان خود را با فضای سبز همراه ساخته و یا فقط در نرده‌های بالکن‌ها، فضای سبز و گل‌کاری ایجاد کنید. بارها ساختمان‌هایی را دیده‌ایم که در مقابل هر یک از بالکن‌های آن، گلدان‌های متصل قرار داده شده و گل کاری فوق العاده‌ای به آن‌ها اضافه گشته است. از این گذشته عبور دادن پیچک‌ها و گیاهان خزنده روی نمای ساختمان، بسیار عالی خواهد بود. ایجاد فضای سبز عمودی روی نمای ساختمان، باعث می‌شود تا جلوه آن فرح بخش و نشاط‌انگیز به چشم آمده و هر رهگذری با دیدن ساختمان شما، مجذوب آن شود.

نکات مهم در بازسازی و ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران

چیزی که باید در خصوص بازسازی و ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران به آن توجه داشته باشید، حفظ هویت ساختمان و سازگاری آن با محیط است. در صورتی که شما نمای ساختمان خود را به شکلی ناسازگار با الگو و معماری ماهیتی آن انتخاب کنید، این به شکلی بیرون زدگی از عرف ساختمان سازی داشته و چندان جالب نخواهد بود. به علاوه همچنان باید شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای تهران را در نظر گرفته و انتخاب نوع سنگ و حتی رنگ آن را با توجه به این موضوع پیش ببرید. همین طور توصیه می‌کنیم که شرایط ساختمان‌های اطراف را سنجیده و به نوعی نوسازی و ترمیم نمای ساختمان خود را در همان هنجار تعریف کنید.

سخن پایانی

ترمیم نمای بیرونی ساختمان در تهران در شمار پروژه‌های کاردک قرار داشته و این خدمات در کل استان تهران و تمامی محله‌ها و مناطق آن، ارائه می‌‌شود. کاردک با بررسی وضعیت نمای ساختمان، یک نقشه و پکیج کلیه از عملیات ترمیم و نوسازی ارائه داده و بنابر درخواست مشتری، بخشی از آن یا تمام آن را به شکلی حرفه‌ای اجرا خواهد کرد. شما چه قدر به زیباسازی نمای ساختمان خود اهمیت داده و تا به حال چه کارهایی برای حفظ و نوسازی آن انجام داده‌اید؟

AVATAR
کاردک

سوال، نظر و یا انتقادی برای این سرویس دارید با ما در میان بگذارید، کاردک به همه نظر ها پاسخ خواهد داد.

افزودن نقد و بررسی

آدرس ایمیل شما برای هیچ کس نمایش داده نمی شود .

امتیاز شما

سرویس های مرتبط